1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Zayıflama İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflama İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflama İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflama konusunda bazen insanlar toplumunun geneli tarafından yanlış uygulanan şeyleri çoğunluk uyguladığı için doğru zannederler. Ancak bu konuda kesinlikle bizzat bilirkişi tarafından bilgi alınması gerekmekte. Zayıflama ile ilgili doğru bilinen yanlışlar arasında en önemlisi ise zayıflama ameliyatları hakkında.

Her Kilolu İnsan Zayıflama Ameliyatı Olmamalı

Zayıflama ameliyatları dışarıdan bakıldığında kolay görünse de özellikle ameliyat sonraki dönemde dikkatli hareket etmeyi gerektiren bir cerrahi müdahaledir. Uzmanlar, kişilerin direkt olarak zayıflama ameliyatı olmaları yerine önce diyet uygulamaları, daha sonra ilaç tedavisine başlamaları ve bunlardan herhangi bir sonuç alınamadığı taktirde o zaman ameliyatın düşünülmesi gerektiğini söylüyorlar. İlaç ve diyet ile en az iki yıl zayıflamaya çalışıp başarısız olanlar ameliyat olmalı.

Zayıflamak İçin Liposuction

Bilindiği liposuction fazla yağların alınması işlemine verilen ad. Ülkemizde pek çok kişi sadece zayıflamak için bu işlemi yaptırmakta. Oysaki bu işlemde bütün vücutta bulunan ve alınan yağ miktarının 2 kiloyu geçmemesi gerekmekte. 2 kilodan fazla yağ alınması kişinin hayatını da riske atacak bir ortam hazırlıyor. Uzmanlar bu konuda hastaları uyararak zayıf görünmek için yağ alınmasına karşı çıkıyorlar.

Karın Germe Ameliyatı

Zayıflama ile ilgili doğru bilinen yanlışlar arasında zayıflama ameliyatı olduktan sonra karın bölgesinde oluşan sarkmaların karın germe ameliyatı ile düzeltilmesi geliyor. Karın germe ameliyatları sadece doğumdan sonra kadınların karınlarında oluşacak çatlakların ortadan kaldırılması için yapılmalıdır. Zayıflama ameliyatı sonrasında ise bu bölgeyi düzeltmek için ağrısız lazer tedavisi uygulanmalıdır. Ancak kişinin öncelik yine doktorlar tarafından muayene edilerek bu tedaviye uygunluğu da araştırılmalı. Eğer tedavinin yan etkilerinin oluşma ihtimali varsa o zaman egzersiz yaparak doğal yöntemlerle karın bölgesinin şekillendirilmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan “Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap