İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Yulaf Kullanılabilen Yerler

Yulaf Kullanılabilen Yerler

Yulaf Kullanılabilen Yerler

Yulaf denildiğinde insanların akıllarına süt ile birlikte tüketilen bir gıda maddesi gelmekte. Ancak Yulaf sadece tüketildiğinde faydalı değil aynı zamanda çeşitli yerlerde kullanıldığında da faydalı olan bir gıda. Bu yazımızda yulaf kullanılabilen yerler hakkında koşacağız ve bu gıdanın ne kadar sihirli bir gıda olduğunu bir defa daha anlayacağız.

Ağrıcı Kesici Özelliği

Yulaf ciddi bir ağrı kesicidir. Bir miktar yulafı bir bezin içinde koyduktan sonra mikrodalga fırına atıp bir süre pişirin. Daha sonra çıkarıp ağrıyan yerin üzerine koyun. Kısa süre içinde bu bölgedeki ağrının kaybolduğun göreceksiniz. Romatizma ağrıları çekenler de düzenli olarak kullandıkları zaman olumlu sonuçlar alabiliyorlar.

Yüz Maskesi Olarak Yulaf

Yulaf kullanılabilen yerler arasında güzellik de geliyor. Üç adet yemek kaşığı yulaf ile yarım su bardağı sütü kaynattıktan sonra içine biraz da bal ekleyin. Oluşan karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika boyunca bekletin. Sonrasında ise yüzünüzü durulayın. Bu sayede cilt lekelerinden kurtulacaksınız. Aynı zamanda sivilceleri de ortadan kaldırırken cildin rengini de açmakta.

Koku Giderici Olarak Kullanın

Yulafın en çok kullanıldığı yerlerin başında buzdolapları geliyor. Bilindiği gibi buzdolaplarında muhafaza edilen yiyeceklerden kaynaklı olarak kötü bir koku oluşabiliyor. Ufak bir kaseye koyacağınız yulafı buzdolabınızın içinde muhafaza edin. Sadece bir gün içinde tüm kötü kokuların ortadan kalktığını göreceksiniz. Üstelik kullandığınız bu yulafı atmadan tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği Olarak Tüketmek

Yulaf genellikle kahvaltı için tercih edilen gıdalardan bir tanesi. Ancak akşam yemeklerinde de kullanılabilecek bir gıdadır. Akşam yemeklerinde salatanın içine katabilir aynı zamanda çeşitli baharatlarla da birleştirerek et yemeklerinde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte nohut, fasulye, köri ve zerdeçal ile de birlikte kullanmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan “Normalleşme Döneminde En Sık Yapılan Hatalar” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap