İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Yazın Hangi Yemekler Tercih Edilmeli ?

Yazın Hangi Yemekler Tercih Edilmeli ?

Yazın Hangi Yemekler Tercih Edilmeli

Havaların oldukça sıcak olmasıyla birlikte insanların aklına yazın hangi yemekler tercih edilmeli sorusu geliyor? Özellikle sıcak havalarda her türlü yemeğin yenmesi sağlık açısından risk taşımakta. Sıcak havalarda sıcak yemekler tüketmek yapılan önemli bir hata. Bunun yerine yemesi daha kolay ve yedikten sonra hazmı kolay olacak yiyecekler tüketilmeli.

Barbunya Fasulyesi

Barbunya fasulyesi yazın hangi yemekler tercih edilmeli sorusu için önemli bir yanıt olacak. Barbunya sıcak yendiği gibi aynı zamanda soğuk bir şekilde de tüketilebiliyor. Buzdolabında sakladığınız taktirde bir kaç gün içinde tüketilebilmekte. Aynı zamanda lezzeti ve sağlıklı olması açısından da yaz ayları için önemli bir yemek.

Makarna

Makarna denildiğinde insanların aklına yine sıcak servis edilen makarna gelebilir. Oysa ki makarna soğuk da yenebilen bir yemek. Makarnanın üzerine yine soğuk soslar dökerek lezzetini arttırabilirsiniz. Yaz aylarında en çok tüketilen makarna şekli genellikle mısır tanelerinin bulunduğu makarnadır. Bunun sebebi ise mısırın makarnanın tadı üzerinde lezzet veren bir etkisinin olmasıdır.

Patlıcan Biber Kızartması

Her ne kadar bir kızartma olsa da patlıcan biber kızartması soğuk ve sarımsaklı bir yoğurtla sıcak yaz aylarında oldukça kolay bir şekilde tüketilebilen yiyeceklerin başında geliyor. Aynı zamanda soğuk bir limonata ile birlikte lezzeti artacaktır.

Mücver

Mücver aslında bazı kişiler tarafından çok sevilmeyen bir yiyecek. Ancak yine sıcak yaz günlerinde ayran ya da sarımsaklı yoğurt eşliğinde yenebilir. Bununla birlikte lifli bir sebze olan kabaktan yapıldığı için sindirimi de oldukça kolay olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Soğuk şekilde tüketilebilen ve yine sağlıklı olan yemeklerden bir tanesi de zeytinyağlı taze fasulye. Taze bir iki dilim ekmekle tüketildiği zaman uzun saatler boyunca tok tutma özelliğine de sahip olan bu yemek, buzdolabında saklandığında bir kaç gün boyunca tazeliğini ve lezzetini kaybetmeden tüketilebilir.

Bir önceki yazımız olan “Duygusal Şiddet Nedir? Nasıl Uygulanır?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap