İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Yaz Aylarında Metal Takı Kullanımı

Yaz Aylarında Metal Takı Kullanımı

Yaz Aylarında Metal Takı Kullanımı

Takı kullanımı her zaman için elbiseleri tamamlamakta. Kışın takı kullanımı nispeten daha rahat olsa da özellikle yaz aylarında metal takı kullanımı sıcak havalardan dolayı zor olabilir. Bu yüzden yaz aylarında aksesuar takı kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bu yazımızda yazın takı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duracağız.

Metal Takı Temizliği

Özellikle saat, kolye ve yüzük gibi takılar uzun süre kullanıldığında hem cilt üzerinde tahribat yaratır hem de bir süre sonra ter sebebiyle etrafa kötü koku yaymaya başlarlar. Bu yüzden takıları gece yatarken çıkarmak ve mümkünse gün aşırı deri ile temas eden yerlerini temizlemek yerinde olacaktır.

Aynı durum kemer tokaları için de geçerlidir. Kemer tokaları da yaz aylarında deri ile temas etmektedir. Uzun süre sıcak havalarda deri ile temas eden tokalar isilik oluşumuna sebep olur. Bu yüzden yazın küçük tokalı kemerler tercih edilmelidir.

Yaz aylarında metal takı kullanımı sırasında dikkat edilecek bir diğer nokta da kullanılan metal aksesuarın çeşididir. Özellikle gümüş ve düşük ayar altınlar deri üzerinde daha fazla tahribata yol açarlar. Buna karşın yüksek oranlı kaliteli altınlar cildi daha az tahriş ederler. Yüzük kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada yüzün parmağınıza tam olarak oturmasıdır. Sıcak ve terlemeyle birlikte parmak üzerinde hareket eden yüzük bir sonra parmak derisini tahriş etmeye başlar. Bu yüzden kullandığınız yüzüklerin parmağınıza tam olarak oturduğuna dikkat ediniz.

Yazın kullanılan saatlerde ise metal kayış yerine deri ya da plastik kayış tercih ediniz. Bu kayışların üzerinde derinin havalanmasını sağlayan deliklerin olmasına dikkat ediniz. Günümüzde yazın kullanılması için üretilen saat kayışlarını satın alıp sevdiğiniz saatler üzerine takabilmek oldukça kolay. Bu sayede kolunuzun sıcaktan tahriş olmasını da önlemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan “Sıcak Havalarda Ayran İçmenin Yararları Nelerdir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap