İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Uzun Evliliğin Sırları

Uzun Evliliğin Sırları

uzun-evliligin-sirlari

Uzun Bir Evlilik Mümkün Mü?

Dünyadaki bütün toplumlar aile ve evlilik kavramı üzerine şekillenmektedir. Günümüzde teknolojik imkanların gelişmesi iyi yanı ile kötü yanlarını da göstermeye çoktan başladı. Eskiden daha bir sadakat ve huzur içerisinde geçen ilişkiler yerine günümüzde entrika ve aldatmanın daha yoğun olduğu bir ilişki sürecinden geçerken toplumun dinamiği olan aile ve evlilik kavramında çiftlerin kafasını kurcalayan en önemli soru uzun evliliğin sırları nedir oluyor. Günümüzde ilişkiler eskisi kadar yoğunluklu olmasa da uzun bir evliliğe gebe kalabilirken birçok ilişki 10 – 15 yıl ortalama süresinde bitiyor. Peki çiftlerin uzun süre evli kalabilmesinin incelikleri, püf noktaları ve sırları nelerdir?

Uzun Evliliğin Sırları

Uzun bir evlilikten kastımız ömür boyu sürecek olan bir ilişki ise en önemli sır ilişkideki güven ortamıdır. Güven problemi olan çiftler güven problemlerini çözemedikleri sürece maddiyattan, maneviyata kadar uzanan geniş bir yelpazede bahaneler bulup birbirlerine karşı yıpratıcı tartışmalar gerçekleştirerek evliliği bitirme yoluna girmektedir. Eğer uzun evliliğin sırrı nedir diye soracaksanız en temel cevap güven meselesidir. Bir diğer sır ise iletişim. Evet yanlış duymadınız. İletişim sorunu yaşayan çiftlerin problemleri ilk başta göze çarpmasa da bir süre sonra biriken problemler patlak verdiği an ilişkilerde geri dönülmez noktaya giriliyor. Bu nedenle iletişimin güçlü olduğu ilişkilerde evlilikler daha uzun sürmektedir.

Evliliklerde mantık evliliği ve aşk evliliği şeklinde iki ayrım yapılır genelde. Lakin bu yanlıştır. Evet büyük bir çoğunluğu oluştursa da evlilikte eş tercihi oldukça önemlidir. Evliliğinizi yaparken aşk ya da mantık evliliğinden ziyade uygun eş tercihini gözeterek yaptığınız zaman uzun evliliğin sırrı konusunda bir adım önde olmuş oluyorsunuz. İstediğiniz kadar aşık olun eğer eşiniz uygun değilse elbet o evlilik son bulur. Ya da mesleği, duruşu ile ilgili olarak mantık evliliği yaptınız. Yine de size uygun değilse en kısa sürede o evlilik son bulacaktır. Bu nedenle evleneceğiniz kişiyi iyice tanımak, anlamak ve uygunluğunu gözlemlemek sizi uzun bir evliliğe doğru götüren yolda ilk adım olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap