İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Tatilde Kilo Vermek Mümkün mü?

Tatilde Kilo Vermek Mümkün mü?

Tatilde Kilo Vermek Mümkün mü ?

Pek çok kişi genellikle mayo ya da bikini giyebilmek için tatil planlarının içine çeşitli diyetleri de katarlar. Bir taraftan diyet yaparken diğer taraftan da tatil için planlar yapmaya devam ederler. Peki tatilde kilo vermek mümkün mü? Elbette mümkün. Bazı kişiler için tatil dönemi oldukça uzun sürmekte ve bu dönemde tatilin de etkisiyle kontrolsüz bir gıda tüketimi yapılmakta. Ancak bir kaç küçük şeye dikkat ederek tatil süresince de kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Kahvaltıyı İhmal Etmeyin

Tatilde kilo vermek direkt olarak dengeli ve düzenli beslenme ile alakalı bir durum. Aşırıya kaçmamak kaydı ile her gün farklı bir kahvaltı menüsü deneyebilirsiniz. Ancak olmazsa olmazları unutmayın. Domates, salatalık ve biber kesinlikle olmalı. Bununla birlikte eğer imkan varsa C vitamini zengini kuru erik ya da kuru kayısı tüketebilirsiniz.

Hazır Meyve Sularından Uzak Durun

Genellikle açık büfelerde baş köşede bulunan hazır meyve sularından tüketmemeye özen gösterin. İçeriğinde oldukça fazla şeker bulunan hazır meyve suları kilo almak isteyenler için birebirdir. Kilo vermek isteyenler için değil. Bununla birlikte mutlaka meyve suyu içmeniz gerekmiyor. Meyve suyu yerine meyve tüketmeyi seçerseniz alacağınız kalori çok daha düşük olacaktır.

Kızartma ve Hamur İşleri Tüketmeyin

Elbette hazır büfenin cazibesi çok fazla. Birbirinden farklı çeşitlerdeki yemekler arasında kızartma ve hamur işleri en tehlikeli olanlarından. Özellikle çeşitli soslarla hazırlanan ya da servis edilen yemekler kilo vermenizin önüne geçecektir. Bunlar yerine haşlama, ızgara ya da tencerede pişen yemekleri tercih edin.

Küçük Tabaklar Kullanın

Küçük tabaklar kullanmak her zaman için psikolojik olarak da bir doyum sağlayacaktır. Aşırıya kaçmadan ufak porsiyonlar halinde kızartma ve hamur işleri dışındaki yemeklerden seçebilirsiniz. Ayrıca bol şeker içeren tatlılar yerine doğal sütten yapılmış, katkı maddesi içermeyen sütlaç ya da muhallebi gibi tatlıları deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan “Gıda Alerjisi Nedir ? Gıda Alerjisinden Kurtulma Yolları” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap