İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Sirtüin Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sirtüin Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sirtüin Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda özellikle yabancı ünlülerin tercih ettiği bir diyet şekli olan Sirtüin diyeti, ülkemizde henüz yeni yeni bilinen diyetlerden bir tanesi. Bu diyeti sıkı bir şekilde uygulayarak kısa zamanda 20 ila 30 kilo arasında zayıflayabilirsiniz.

Sirtüin Diyeti Nasıl Uygulanır?

Sadece 4 yıl önce 2016 yılında İngiltere’de ortaya çıkan bu diyet çikolata ve kırmızı şarap tüketilerek yapılan bir diyet. Elbette diyeti desteklemek adına zaman zaman başka gıdaların tüketilmesi de gerekiyor .Diyetin çalışma prensibi yiyeceklerin içinde bulunan Sirtüin proteinlerinin vücuttaki zayıflama genlerinin çalışmasını sağlaması üzerine kurulu. Diyet yaparken aynı zamanda bağışıklık sistemi güçleniyor, yaşlanmayı geciktiriyor ve elbette temel amaç olan kilo kaybına sebep oluyor.

Sirtüin diyeti 3 haftalık bir programa sahiptir ve iki farklı bölümü bulunmaktadır. Sirt-food adıyla bilinen çeşitli besinler bu süre zarfında tüketilir. Bunlar yeşil çay, çilek, zeytinyağı, kırmızı soğan, maydanoz, lahana, bitter çikolata, roka, yaban mersini, kahve, zerdeçal ve kırmızı şaraptır. Diyetin ilk aşaması 7 günlük bir süreyi kapsar ve bu süre içinde mümkün olduğunca yeşil su tüketilir. Bu süre içinde 7 kilo kaybı vaat edilir. İlk aşamada sirt-food yemekler tüketilmez. İkinci aşamaya geçildiği zaman sirt-food yiyecekler tüketilmeye başlanır. İkinci aşama 14 gün sürer ve günde 3 öğün olacak şekilde özel bir beslenme uygulanır.

Sirtüin Diyeti Zararlı mı?

Her diyette olduğu gibi bu diyete başlamadan önce de bir diyetisyene başvurmakta fayda var. Diyetin kişiye özel olması için diyetisyen bu konuda yönlendirme yapacaktır. Çünkü her diyet her kişi için aynı sonuçları vermeyebilir. Bu diyet kısıtlayıcı bir diyet olmasından dolayı sürekli yapılamaz. Ancak diyetten sonra kilo almanın önüne geçilmesi için çeşitli egzersiz çalışmaları yapılmalı ve tüketilen besinlere sürekli dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan “Obezitenin Sebep Olduğu Sorunlar Nelerdir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap