1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Çoğu insan için saç dökülmesini önlemek için en etkili yöntemlerin bunun için geliştirilmiş olan ve marketlerde satılan şampuanlar olduğu düşünülür. Ancak bu şampuanların içeriğinde bulunan kimyasal bileşenler bazı durumlarda ters etkiler yaratabilir. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bir başka deyişle yeni bir şampuan denediğinizde aslında bir kumar oynamış olursunuz. Bunun yerine tamamen bitkisel olan yöntemleri evinizde deneyerek uygulayabilirsiniz. Evlerde en çok kullanılan bitkiler ise zeytinyağı ile birlikte sarımsaktır.

Aslında her insanın saçı gün içinde kopar. Bu sadece bir kaç tel olarak gözlemlenebilir. Ancak saçınızda bariz bir şekilde seyrekleşme olduğunu gözlemliyorsanız bu normal bir durum değildir. Saç dökülmelerinin ana sorunu saçın ihtiyacı olan vitamini alamamasıdır. Bu sebeple yetersiz kalan vitaminleri saça vermek gerekmekte. Saç dökülmesini önlemek için en önemli vitamin E vitamindir. Bu vitamin ise sarımsak ve zeytinyağında bulunmakta. Bu iki ürünü kullanarak saçınız için bir bakım maskesi oluşturabilirsiniz.

Bakım Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan 10 diş sarımsak. Bu sarımsakları ezip püre haline getirdikten sonra üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı dökünüz. Bu maskeyi bir kabın için buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün bir fırça ile saç diplerine uygulayınız. Saçınıza bu maskeyi uyguladıktan sonra 1 saat kadar saçınızda kalmasına dikkat ediniz. Sonrasında ise saçınızı durulayabilirsiniz. Sarımsak kokusundan rahatsız oluyorsanız, karışımız hazırlarken içerisine biraz lavanta yağı da katabilirsiniz. Lavanta yağının kokusu sarımsağın kokusunu bastıracaktır.

Bu maskeyi her gün uygulamanız gerekiyor. Sürekli olarak uyguladığınız takdirde bir süre saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Saç telleriniz kalınlaşmaya ve saçlarınız eskisinden bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Bu bakım maskesinin uygulanmasına son vermek tamamen sizin elinizde. Eğer saçlarınızın yeterinde gürleştiğini düşünüyorsanız uygulamayı bitirebilirsiniz. Tamamen doğal yöntemlerle hazırlandığı için bu maskenin size herhangi bir zararı bulunmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap