İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Sabah 10’dan Önce Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler

Sabah 10’dan Önce Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler

Sabah 10'dan Önce Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler

Bilinçli bir şekilde kahvaltı yapmak ya da evden çıkmadan kahvaltı yapmak pek çok kişinin yerine getirmediği bir durum. Özellikle büyük şehirde yaşayan ve işe gitmek için evlerinden erken çıkan kişiler için evden çıkmadan kahvaltı yapmak biraz zor olabilir. Bununla birlikte kahvaltı sayılabilecek yani sabah 10’dan önce tüketilmemesi gereken yiyecekler de bulunuyor. Bu yiyeceklerin tüketilmesi çeşitli istenmeyen rahatsızlıklar doğurabilmekte.

Tereyağlı Ekmek

Kahvaltı masalarının önemli bir parçası olan tereyağlı ekmek tüketimi kilo almanın önüne açmakta. Bununla birlikte doymuş yağ oranı fazla olduğundan dolayı kalp rahatsızlıklarını da tetikler. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda tereyağlı ekmek sabah 10’dan önce tüketilmemesi gereken yiyecekler arasında gösterilebilir.

Mısır Gevreği

Evden çıkmadan kahvaltı için çok az vakti bulunanların en çok tükettikleri gıdalardan bir tanesi de mısır gevreği. Özellikle sütle birlikte tüketilmesi uzun süreler tok tutabiliyor. Ancak unutulan nokta mısır gevreğinin inanılmaz oranda şeker içermesidir. Bazı insanlar buna rağmen süt ve mısır gevreği karışımına dışarıdan da şeker takviyesi yaparlar. Şeker demek yüksek kalori anlamına geldiği için uzun vadede kilo alınmasına da sebep olacaktır.

Pankek ve Waffle

İş yerine doğru giderken yolda tüketilmesi kolay olduğu için pankek ve waffle seçilmekte. Ancak bu tarz gıdaların içinde bulunan karbonhidrat seviyesi çok yüksektir. Bu tarz yüksek karbonhidratlı şeyleri tüketmek sizi doyurmayacak ve gün içinde kendinizi sürekli olarak aç hissedeceksiniz.

Yağsız Yoğurt

Sabahları yoğurt tüketmek ilk başta sağlıklı gibi gelebilir. Ancak yoğurt yağsız ise bu sorun olabilir. Çünkü yağsız yoğurdun içinde protein ve şeker bulunmakta. Bu da uzun vadede kilo almak anlamına geliyor. Sabahları yoğurt tüketmek yerine şekersiz soğuk süt tüketmek çok daha faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan “Eller Nasıl Yıkanmalı ?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap