İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Online Sevgili Bulmanın Cazibesi

Online Sevgili Bulmanın Cazibesi

Online Sevgili Bulmanın Cazibesi

İnternetin hayatımıza girdiği andan itibaren bu durum var. İnternet üzerinden kız ya da erkek arkadaş yapmak pek çok insanın denediği bir olay. Asıl amacı online sevgili bulmak olan bu hareketi nedense hep ilk başta arkadaş bulma olarak nitelendirir. Yani sevgili olmak yoktur. Peki neden amacınız sevgili bulmaksa bunu kendinizi kandırarak yapıyorsunuz?

Online Sevgili Değil, Arkadaş

İnternet üzerinden online sevgili bulmak sürekli olarak bir paravanın arkasına gizlenmek gibi. İşin komik tarafı da herkesin birbirlerinin amaçlarını bilmelerine rağmen bunu gizleme çabasında olmaları. Orada bulunan kimse arkadaş bulma amacıyla orada değildir. Orada bulunan herkes sevgili bulma amacındadır. Ancak birbirlerini ürkütmemek için bunu arkadaş bulmak adı altında yaparlar. Bunun neden böyle olduğunun belirli sebepleri var.

Kadın Seçicidir

Sanal ortamda olsa bile kadın seçicidir. Arkadaş olmanın alt metni ise kadının “biz arkadaş olarak başlayalım ben seni beğenirsem sevgili oluruz” düşüncesidir. Yoksa herkes sokağa çıkar orada da arkadaş bulur kendine. Kadın online da olsa bir erkeği beğenmemişse onla arkadaş olarak kalmaya devam eder. Zaten bir süre sonra da yavaş yavaş iletişim kopar. Çünkü erkek istediğini alamamıştır. Erkeğin bir kızla arkadaş olması gibi bir durum da söz konusu olmadığı için iletişimin kopması da normaldir. Ancak kadın erkeği beğenmişse online arkadaşlık modundan çıkarak sevgili moduna girebilir. Her şey kadının istemesine bağlı. Peki, kadını buna iten davranış ne? Neden kadın seçici olmak istiyor? Bazen erkekler tarafından kadınlara o kadar anlamsızca saldırılar oluyor ki, kadınlar yıllar içinde kendilerine ait pek çok savunma mekanizması geliştirmişler. İşte, online sevgili bulurken de bu şekilde önce arkadaş adı altında erkeğin çizgiyi geçemeyeceği bir iletişim kuruluyor sonrasında ise kadın isterse o çizgi geçilip sevgili olunabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap