İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Nar Suyunun Faydaları

Nar Suyunun Faydaları

nar-suyu-faydalari

Nar Meyvesi

Kış ve sonbahar aylarında ülkemizde de yetişen Nar, güzel tadının yanı sıra vücuda sağlıklı etkisi ile de hem hekimler tarafından önerilmekte hem de birçok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir. Nar taneli bir meyve olmasına rağmen bol suludur ve suyu bitkisel ilaçlar kadar güçlü hatta birçok bitkisel ilaçtan daha etkilidir. İçerdiği vitaminler ve antioksidan sayesinde kış aylarında düşen bağışıklığı toparlaması başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmektedir. Diyet yapanlar tarafından nar suyu sıklıkla tüketilmektedir.

Nar Suyunun Faydaları

Kış aylarını hissetmeye başladığımı şu günlerde pazar tezgahlarında ve manav reyonlarında yer almaya başlayan nar meyvesinin suyunu içerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri alabilir. Antioksidanlı yapısı sayesinde doğal bir detoks çözümüne kavuşmuş olursunuz. Diyet listelerinde sıkça önerilen nar suyunun faydalarını incelersek;

Nar suyu içerisinde B5, B6, C, E, B1, B2 vitaminlerini barındırır. Bu vitaminlerin yanı sıra zengin bir şekilde potasyum, magnezyum, folat içermektedir. Tüm bunların hepsi vücut için oldukça yararlı ve kış aylarında sıkça görülen hastalıklara karşı bağışıklık kazandırıcı etkisi bulunmaktadır. Nar suyu içerdiği antioksidan oranı ile yeşil çaydan 3 kat daha faydalı bir içecektir. Nar suyu kış aylarında görülen hastalıkların dışında kalp rahatsızlıklarına, dolaşım sistemine ve cinsel fonksiyon bozukluklarında da etkili bir tedavi yöntemidir.

Nar Detoksu Tarifi

Diyet yapanlar için ve vücuttaki zararlı toksinlerinden kurtulmak isteyenler narlı detoks tarifini uygulayarak Diyet programlarını başarılı bir şekilde yürütebilirler. Narlı detoks tarifi için bize gereken malzemeler, 2 adet beyaz zarları alınmış ayıklanmış nar, 6 adet taze nane yaprağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 adet taze sıkılmış limon, 1 adet taze sıkılmış lime suyu malzemelerimizi oluşturmaktadır. Tüm bu malzemeleri blenderin içerisine ekleyin ve kıvama gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Bir ya da iki parça buz atarak servis şeklinde sunabilirsiniz. Bu tarif günlük olarak hazırlanmalı ve tüketilmelidir. Düşük kalorisi, besleyici besinleri, nefis tadı ile diyetinizde harika bir tat alabileceğiniz kış aylarında tüketilmesi en zevkli içeceklerden biri olan narlı detoks sayesinde ferahladığınızı hissedeceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap