İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Mutlu Olmanın Ortak Yolları

Mutlu Olmanın Ortak Yolları

mutlu-olmanin-yollari

Mutluluk

Gün içerisinde yaşadığımız ekonomik, sıhhi, sevdiklerimizle ilgili çeşitli problemler mutluluğumuz üzerinde etkileri çok fazla faktörlerdir. Mutsuz olmak birçoğumuzda mutlu olduğumuz saatlerden fazla bir yaşamın içerisinde çok başarılı olmak hayalden öte bir şeydir. Bu nedenledir ki insanoğlu doğduğu günden itibaren hayatının sonlanacağı son dakikaya kadar hakiki mutluluğu aramaktadır. Mutluluğun kişiden kişiye etkisi değişebilmektedir. Kimimizde yediğimiz bir yemek, yeni bir insanla tanışmak, yeni bir müzik ritmi duymak ve daha fazla arttırılabilir seçenekler bizim mutluluğumuzu belirlemektedir. Peki herkesin mutlu olabilmesi konusunda bazı ortak noktaların olduğunu söylesek ne derdiniz? Sizce insanların tamamını mutlu edebilecek ortak formüller var mıdır? Eğer cevabınız evet ise yorumlarda bu konuya değinmenizi bekliyoruz. Siz yorumunuzu yapmayı düşünürken biz size mutluluk konusunun her insanda ortak tetikleyici noktalarını açıklayalım.

Mutlu Olmanın Sırları

Mutlu olmak için yapabileceğimiz birçok şey bulunmaktadır. En basitinden zihinsel olarak kendimizi hazırlamak bunun birinci adımıdır. Zihniniz mutlu olmaya ne kadar hazır olursa siz de o kadar basit bir şekilde hızlıca yükselen bir mutluluğa sahip olursunuz. Ortak noktalarından ilki stres konusunu bir dert olarak değil rakip olarak görmenizdir. Bir stresli durumunuz varsa bu durumu kendinize dert edinmek yerine onu yenmeye çalışırsanız sonunda elbet kazanan siz olacaksınız. Derdinizi çözdüğünüzde gelen kuş gibi rahatlama hissi ise sizi oldukça mutlu edecektir.

İkinci bir nokta ise inanç konusudur. Neye inandığınızın bir önemi yok. İnanç konusunda var olan durumunuz ile ilgili şükranlarınızı dile getirmek içinde bulunduğunuz mutsuz durumu zihnen size daha kolay kabullenmenizi sağlayan mekanizmaları tetikleyecektir. Mutsuz eden durumları bu şekil bir kabulleniş ile şükranlarınızı dile getirdiğinizde daha sonraki süreçte daha iyi bir durumda olduğunuzda bir başarma isteği ile gelen mutluluk sizi kendinize getirecektir.

Mutluluk sadece zihinde bitmez. Zihninizde oluşturduğunuz mutsuzluk size çeşitli vücut ağrıları ve sağlık problemleri olarak geri döner. İçinizdeki mutsuzluğu atmak, enerjinizi boşaltmak için spor yapmak, egzersiz yapmak, hareket halinde olmak farklı hissettirip zihninizi kurcalayacağı için mutlu olmanın yollarından biri de spor yapmaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap