İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Makyaj Malzemelerini Temiz Tutmak

Makyaj Malzemelerini Temiz Tutmak

Makyaj Malzemelerini Temiz Tutmak

Kadınlar için makyaj malzemeleri sürekli olarak kullanılan malzemeler arasında. Bunun yanında sağlık açısından da temiz olmaları gerekiyor. Çünkü gözler başta olmak üzere ten, eller, ayaklar gibi pek çok yerle doğrudan temas ediyorlar. Makyaj malzemelerini temiz tutmak için çeşitli yöntemler mevcut. Bu yazımızda bunlara değineceğiz.

Kadınların temizlik anlayışları makyaj malzemelerine bakarak anlaşılabilir. Bazısı oldukça özen gösterirken bazıları ise bunun üzerinde çok fazla durmazlar. Peki makyaj malzemelerini temiz tutmak için neler yapılmalı? Bunun için işiniz bittikten sonra makyaj fırçalarını mutlaka yıkamalısınız. Sert bir yüzeye fırçaları su ile sürterek temizleyebilirsiniz.

Göz Kalemleri İçin Temizlik Önerisi

Kesinlikle göz ürünlerinizi bir başka kişi ile ortaklaşa kullanmamalısınız. Temizlik için ilk olarak buna çok dikkat etmelisiniz. Daha sonra göz kalemlerinizi her kullanım için açarak kullanabilirsiniz.

Ruj Temizliği

Stick ruj temizliği her zaman daha kolaydır. Rujların ağzını pamuk ya da peçete yardımıyla silerek kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri temizliği arasında en zor rujlar temizlenmektedir. Rujları uçuk varken kesinlikle kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Uçuk mikrobu ruja bulaştığında her kullanımda mikrop kapabilirsiniz.

Makyaj Malzemesi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj malzemelerini kullanırken mutlaka fırça ya da sünger kullanmalısınız. Bu şekilde daha temiz bir kullanım elde edeceksiniz. Fondöteni sürerken direk yüzünüze sürmek yerine sünger ile kullanımlarda yüzünüzdeki sivilce ya da yağların makyaj malzemenize bulaşmasını önleyebilirsiniz. Bu şekilde mikrop kapmadan daha temiz bir şekilde uzun süreli ürünlerinizi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte her zaman için kaliteli makyaj ürünleri tercih etmek sağlığınız açısından da önemlidir. Ucuz olan ve uzak doğu ülkelerinden ülkemize getirilen makyaj malzemeleri her zaman için tehlike saçan ürünler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan “Çocuklar İçin Zeka Geliştirme Yöntemleri” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap