İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Karın Yağlarını İnceltmek İçin Beslenme Önerileri

Karın Yağlarını İnceltmek İçin Beslenme Önerileri

karin-yaglari-nasil-erir

Karın Yağlarını İnceltmek İçin Beslenme Önerileri

Kadınlarda kilo aldıktan sonra verilmesi en zor bölge, bel bölgesinde yağlardan kaynaklı kilolardır. Karın ve bel bölgesinde yağlanma oranı toplumumuzda 100 kişiden neredeyse 50’sinde görülen bir problem olarak önümüze çıkarken verilmesi en zor kilo bölgesinde kolayca kilo almamız karşısında neler yapacağımızı tam anlamıyla biliyor muyuz? Tabii ki hayır, bu bölgede oluşan karın yağlarını inceltmek için, diyet, spor, beslenme alışkanlıklarına kadar birçok şeyi değiştirmemiz gerekecektir. Ayrıca karın ve bel bölgesinde oluşan bu istenmeyen kilolara yol açan yağlar, insülin direncini düşürüp, metabolizma hızını azalttığı için kalıcı kronik hastalıklara yol açabilmektedir. Bu konuda karın yağları eritmek için aşağıda tavsiyelerimize öncelik vermeniz önemli bir konudur. Yine de uzman hekime danışılması da oldukça önemlidir.

Şekerli Besinlere Elveda Deyin

İçeriğinde şeker bulunan besinler karın ve bel bölgesinde yağlanmaya neden olan en büyük faktörlerden biridir. Eğer karın ve bel bölgesinde yağlanma durumu varsa bu sizin çok fazla şekerli besinleri tükettiğinizin işaretçisi olabilir. Tükettiğiniz her üründe şeker oranlarına dikkat etmekte fayda var.

Su Tüketiminizi Aksatmayın

Bugüne kadar yazılmış bütün sağlık yazılarında, hekimlerin açıklamalarında, tıp literatüründe bir insanın gün içerisinde en az 2,5 ile 3 litre arası su içmesi gerektiği yazılıp çizilmektedir. İnsanoğlunun vücudunun 4’te 3’ü su olduğuna göre su ihtiyacının hayatımızda ne kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Su içildiği zaman metabolizma hızını arttırır. Yağ yakımı konusunda destekleyici etkisidir. Böylece yağlanmanın önüne geçici etkisi vardır diyebiliriz.

Yağları Yakan Beslenme Önerileri

Karın ve bel bölgesinde oluşabilecek yağlar için diğer önerilerimizi şu şekilde sıralayabiliriz, çay ve kahve tüketimini günlük en fazla birer adet ile sınırlandırmak faydalı olacaktır. Çay ve kahve içimi su tüketim ihtiyacınızı arttıracaktır. Susuz kalan vücudunuz ise otomatik olarak yağları depolayacağı için karın yağları oluşturmaktadır. Protein ve lif içerikli besinleri tüketmeye özen gösterin. Yürüyüş yapmak ve spor yapmak ise yağ yakım hızını arttırmaktadır. Tüm bu önerilere uyduğunuz zaman düzenli beslenme, düzenli uyku saatleri ile birleşince karın ve bel bölgesindeki yağların hızlıca eridiğini sizde kısa sürede fark edeceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap