İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Karın bölgesinde yağ oluşumu günlük yaşamda insanı oldukça zorlar. Hareket etme kabiliyetini büyük ölçüde kısıtlayan bu yağlar, neredeyse kişinin elinden büyük bir damacana su taşıyormuş etkisini yaratır. Bu durum pek çok kişi tarafından bilinmez ama insan üzerinde yarattığı etki aynen bu şekildedir. Ayrıca bu bölgedeki yağlanma koroner damar hastalığı, kalp krizi, diyabet ve kolesterol gibi rahatsızlıkları da tetiklemekte. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için bir kaç önemli noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Karın Bölgesinin Yağlanma Sebepleri

Bu bölgede yağ oluşumunun ana sebebi genetik faktörlerdir. Ailede şişman ve yağlı olan bireyler bunu bir sonraki nesle taşıyabilirler. Bununla birlikte menopoz ve andropoz da yağlanmaya sebep olabilir. Ayrıca yanlış beslenme de yağlanmaya sebep olur. Bu bölgede oluşan yağlar aslında vücuttaki organları da koruma görevi görürler. Bir bakıma aslında organları koruyan bir tabaka insanları rahatsız eder bir hale gelir. Burada normal insanlarda dahi bir yağ tabakası oluşumu gerçekleşmektedir.

Karın Bölgesindeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur?

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için ilk önce dikkat edilmesi gereken her geçen saniyenin kurtulma süresini de uzatacak olmasıdır. Bu bakımdan ne kadar erken harekete geçilirse o kadar iyidir. Eğer doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenmiyorsanız hiç bir yöntem buradaki yağları ortadan kaybetmek için yeterli olmayacaktır. Bununla birlikte yoğun şekilde lif ağırlıklı beslenmek gerekmekte. Gün içinde çok hareketli değilseniz çeşitli egzersizleri günlük olarak yapmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Spor yaptığınız halde yağların erimediğini düşünüyorsanız aslında o bölgedeki yağların daha fazla artmasına engel oluyorsunuz demektir. Onun için ısrarla üzerinde durmanız gerekiyor. Mümkünse günlük yaşamda mümkün olduğunca fazla hareket etmeyi tercih edin. Yaşınıza ve kilonuza bağlı olarak protein ağırlıklı beslenmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan “Diyet Yaparken Ekmek Tüketmek Ne Kadar Doğru?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap