İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Kalori Yakmak İçin Hangi Spor Aletleri Kullanılmalı

Kalori Yakmak İçin Hangi Spor Aletleri Kullanılmalı

Kalori Yakmak İçin Hangi Spor Aletleri Kullanılmalı?

Spora yazılan insanların büyük bir çoğunluğu hangi spor aletini kullanmaları gerektiğini bilmezler. Bu tamamen spora gitmenin ana amacının bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Kilo vermek için diyete takviye olarak spor yapanlar kalori yakmak için öncelikli olan spor aletlerini kullanmalıdırlar. Genel anlamda spor olması için spor salonlarına gidenler ise farklı aletlere öncelik verirler.

Kalori Yakmak İçin Koşu Bandı

Fazla kalorileri yakmak için kullanılacak en önemli alet koşu bandıdır. Koşu bandı üzerinde koşarken kendinizi yormadan uzun bir periotta koşmak gerekmekte. Her 10 dakikada bir sprint ayarlayarak kısa süreli hızlanmalar yapabilirsiniz. Koşu bandı kullananlar 1 saat içinde ortalama olarak 450 ile 650 kalori arasında kalori yakarlar. Tabi ki daha fazla kalori yakmak için daha uzun saat koşu bandı üzerinde kalmamak da gerekmekte. Bu yüzden günlük 1 saat yeterli olacaktır.

Kalori yakmak isteyenlerin kullanmaları gereken bir diğer spor aleti de kondisyon bisikletidir. Kullanımı son derece basit olan bu aleti kullanarak 1 saat içinde 500 ile 900 kalori arasında kalori yakılabilir. Buradaki önemli nokta ise spor salonuna her gidişte sadece bir alet üzerinde çalışılması gerektiğidir. Bir başka deyişle 1 saatlik zaman dilimi içine birden fazla alet sığdırılmaması ve her gün farklı aletlerin kullanılması doğru olacaktır.

Kondisyon Küreği

Kürek sporunu bilenler sporcuların nasıl kürek çektiklerini de bilirler. Bu sporda sporcuların oturdukları koltuklar daha iyi güç almaları için ileri geri hareket eder. Kondisyon küreği de aynı mantıkla çalışır. Bu sayede sadece kollar değil, vücudun neredeyse tüm kasları çalışır. 1 saat boyunca kondisyon küreği üzerinde çalışmak ortalama 500 ile 700 kalorinin yakılmasına sebep olur. Tüm kaslar çalıştığı için uzun süreler kondisyon küreği üzerinde çalışmak kas ağrısına sebep verecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap