İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Kadınlar İçin Romantizm Nedir?

Kadınlar İçin Romantizm Nedir?

kadinlar-icin-romantizm-nedir

Romantizm Nedir?

Ah ah! Bu öyle bir soru ki Dünya’da sorulduğunda cevap başka ülkemizde sorulduğunda cevap başkadır. Romantizm nedir sorusunu cevaplamam gerekirse duygu ve hayalin en uç seviyelerde yaşanmasına sebebiyet veren bir akımdır. Ülkemizde ise ağlama, acı çekme olarak görülmektedir. Bunun nedeni de toplumsal olarak simgeleştirme metodu ile ilerlememizdir. Örneğin fizibilite kelimesini sorduğumuzda birçoğumuz duymuştur ama araştırmadan açıklayamayız. Onun yerine simgeleştirmişizdir. Örneğin parklarda fizibilite çalışması yaptık cümlesini unutmaz ve oradan yenileme olduğuna karar verir. Konu dağılıyor, dağılmadan romantizm böyle bir şey iken peki kadınlarda romantizm nedir diye soracak olursam? Bunun işte asla net ve tek cevabı yoktur. Kadınların müthiş beyin yapısı birçok zevkin romantizm olarak algılanmasına yol açmaktadır.

Kadınlarda Romantizm Türleri

Kadınların yaşadıkları toplum, aile, eğitim kültürü, burçların özellikleri, zevkleri gibi birçok değişkeni bir deri kasede yoğurduğumuzu düşünürsek kadınlarda romantizmin farklı boyutlarının olduğunu görürüz. Örneğin kimi kadınlar centilmen, kibar erkeklerden hoşlanırken kimi kadınlar ise daha alfa erkek dediğimiz kavrama uyan erkekleri beğenerek karşı cinsin hareketlerini romantik bulmaktadır. Misal erkek kişisi sevgilisi için bir isteği yerine getirmek için çalıştığında bir kadına bu romantik hareket olarak gelebiliyorken başka bir kadına erkekliğe sürülmüş bir leke olarak görmektedir. Bu nedenle bu konunun herhangi bir cevabı bulunmuyor maalesef 😊

Kadın Romantizmi İçin Erkeklere Tüyolar

Eğer bir kadına romantik olmak isteyen erkek bu yazıyı okuyorsa öncelikle bildiğim tüm romantik hareketleri bir köşeye bırakmalıdır. Kadın doğası ve varlığı gereği anlaşılmayı amaçlar. Kadın anlaşıldıkça mutlu olur. Bir kadını en çok mutlu eden şey onu anlayan başka biridir. Bu nedenle romantik olmak istediğiniz kadını tanımak her şeyden önemlidir. Örneğin cam önünde serenat yapmak filmlere dahi konu olmuştur. Romantik bir hareket olarak gözükse de sevdiğiniz kadın bu tür durumlarda çevreye rezil olacağız gibi bir düşünceye sahipse bu romantik hareket sizi bir ömür o kadından uzak tutabilir. Bu nedenle en önemli tüyoyu veriyorum. Kadını tanıyın, nelerden hoşlanır, nelerden hoşlanmaz. Ne hareketleri sever ne hareketleri sevmez. Tüm bunları öğrendikten sonra rol yapmayın. Kendinizde olan var olan özellikleri sevdiğiniz ile daha huzurlu ve daha sağlıklı bir ilişki ortamı için törpüleyebilirsiniz. Bunu başarabildiğiniz zaman dünyanın en romantik erkeği siz olacaksınızdır.

Yorum Yap

Yorum Yap