İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Kadın ve Erkek Dost Olabilir mi?

Kadın ve Erkek Dost Olabilir mi?

Kadın ve Erkek Dost Olabilir mi

Bu konu ile ilgili milyonlarca yazı, kitap, makale yazılmıştır. Kadın ve erkek dost olabilir mi? Erkek açısından bakıldığında genellikle bunun mümkün olduğu düşünülmekte. Erkek, dostu olarak gördüğü bir kızla fazla vakit geçirmeye başladığı anda ister istemez ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Bununla birlikte kadın erkek ilişkilerinde sürekli olarak sorgulayan erkek, kısa zaman içinde kendisini bir paranoyanın içerisinde bulur. Birlikte dolaştığı kız ona bazı hareketlerle bir şeyler mi ifade etmeye çalışıyor?

Bu durum beraberinde erkek için uykusuz gecelerin de başlamasına sebep olur. Bana neden böyle dedi, neden bunu böyle yaptı, acaba şunu mu söylemek istedi gibi sorular aslında dostluğun bir yere kadar geldikten sonra sapasarmaya başladığı nokta olur. Bu yere gelmek bazen 6 ay bazen de 6 yıl sürebilir. Ama eninde sonunda erkek o zamana kadar dost olarak vakit geçirdiği kıza aşık olmaya başlar. Hatta bu durumu tetikleyen aşamalardan bir tanesi de dost olan bu kız arkadaşın bir erkek arkadaş yapmasıdır. Bu durum erkeğin daha çok hırslanmasına yol açabilir.

Ben Seni Dostum Olarak Görüyorum

Kadınların en klişe sözlerinden bir tanesi de budur. Çok da doğrudur. Kadın ve erkek dost olabilir mi denildiği zaman kadınlar bir erkekle dost olabilirler diyebiliriz. Ama bu dostluğu bir paravan, bir sınır koymak için kullanabilirler. Bunun en büyük dayanağı kadının seçici olmasıdır. İkili ilişkilerde kadınlar seçen taraf olur. Ama erkek kadını seçemez, karşısına çıkanı bir fırsat olarak değerlendirir ve hamlesini yapar. Bu konuda acelecidir. Sanki kız elinden kaçıp gidecekmiş gibi hareket eder. Ama kadın seçici olduğu için hep en iyisini arar. Nasıl olsa bir gün bulacağını düşünür ama bazen öyle olmaz. Seni dostum olarak görüyorum cümlesinin alt metni senden daha iyisini bulabilirimdir. Kadın için dost olmak, bu tabiri yeri geldiğinde erkekle arasında paravan olarak da kullanabileceği için de önemlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap