İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. İştah Kesen Yiyecekler Listesi

İştah Kesen Yiyecekler Listesi

istah-kesen-yiyecekler-nelerdir

Beslenmeye Bağlı Kilo Almak

Birçoğumuzun aldığı kilolar sağlıksız olup hareketsizlik, uyku düzeninin olmaması, sağlıklı olmayan besinlerin tüketilmesi ile alakalıdır. Bu kilo alış sebeplerinin arasında en büyük paya sahip olan ise hiç şüphesiz beslenme düzenidir. Beslenme düzenimiz olmadığı zaman ve sağlıksız, kilo aldıran yiyeceklere alıştığınız zaman vücut sürekli olarak o yiyecekleri istemektedir. Bu da istenmeyen kiloların alınmasına sebep olmaktadır. Diyete başladığınız zaman da az miktarda ve kısıtlı sayıda yiyecek ile yapılan diyetlerde kişi eski günlerindeki gibi sağlıksız kilo aldıran yiyeceklere yasak olmanın verdiği iç güdüyle daha bir iştahla bakıyor. Bu da diyetlerin bozulmasına ya da kişi için yıpratıcı olabiliyor. Bu noktada bazı besinlerin doğru kullanımı sonrasında sağlıksız kilo aldıran yiyeceklerden kolaylıkla uzak durabilirsiniz. Bu yazımızda iştah kesen yiyecekler listesi hazırlayarak nasıl bir etki gösterdiğini ve diyetin hangi aşamalarında kullanılması gerektiği konusunda bilgi vereceğiz.

İştah Kesen Yiyecekler

Bazı yiyecekler metabolizmayı hızlandırıp, yağların yakılmasına yardımcı olduğu için zayıflatıcı, bazı besinlerde değerler çok yüksek olduğu için kilo alımına yol açarken bazı besinlerde içerdiği yapı sayesinde kişiye tokluk hissiyatı vermektedir. Bu hissiyat ile diyetleriniz daha kolay geçerken diyet yapmıyor olmasanız bile size kilo aldıracak besinlerden uzak durmanızı sağlayarak sağlıksız kilo almanın önünü kesme konusunda bir önlem olarak düşünülebilir. Yerken hem sağlıklı hem de iştah kesen besinlere baktığımız zaman karşımıza; karnabahar, çavdar ekmeği, ayva, yumurta, kırmızı acı biber, badem, armut, salatalık, yağsız et, yoğurt, yeşil çay, tarçın, ıhlamur, maydanoz, maden suyu, kepekli makarna, yulaf ezmesi, brokoli, yeşil salata, sirke gibi yiyecek ve içecekler tek başına ya da yiyecek içerisinde kullanılarak tokluk hissiyatına erişilebilir.

İştah kesen yiyecekler birçok kişi tarafından aratılmaktadır. Sonuç olarak günümüzde keyfi yemek yeme alışkanlığı sadece vücut ihtiyaçlarını gidermeye yönelik yeme alışkanlığına bırakmıştır yerini. Bu durumda hızlı yemek dediğimiz aperatif ve sağlıklı olmayan katı yağlar ile yapılan yiyecek ve içecekler ile doldurmuştur etrafımızı. Bu nedenle doğal ve organik beslenmeye yönelerek iştahınızın daha normal sürelerde açılmasını ve bunun sayesinde istenmeyen kiloların alınmasının önüne geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap