İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar

İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar

iliskide-kacinilmasi-gereken-davranislar

İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar

Çiftler arasındaki bazı durumlar ilişkiyi bitiren durumun ateşleyicisi oluyor. İlişkilerde her iki tarafında dikkat ederek yapmaması gereken davranışlar bilinirse bir ilişki o kadar uzun ömürlü olur. İlişkilerde kişinin benim huyum bu benim yapım bu deme gibi bir özgürlük anlayışından ziyade iki kişi bile olsalar toplumla iç içe yaşadıklarını bilmeleri ve topluma ayak uydurmaları gerekmektedir. Ülkemiz başta olmak üzere birçok yerde ilişkileri bitiren davranışlara baktığımız zaman;

Saygıyı Koruyun

İlişkileri bitiren en önemli faktör saygısızlaşma durumudur. Çiftler arasında elbette tartışmalar olacaktır. Tartışmalar birbirinizin değerini anlamanız açısından da oldukça yararlı olsa da tartışmanın dozunu bilmek gerekir. Eğer ki bir tartışmada saygıyı yitiren bir taraf olursa devamında küfürleşme ve ağır yaralar bırakacak cümleler kurulabilir. Böyle bir durumun gerçekleşmesinden sonra geriye dönüşler çok zor olabilmektedir. Unutmayın, ağır sözler söylemek saygı duymadığınızı gösterir. Siz ya da partneriniz saygı duymayacak şekilde davranıyorsa bir arada kalamazsınız.

Kusurları Koz Olarak Kullanmayın

Genelde çiftler arasında şaka amaçlı olsa dahi kusurlar birbirine söylendiği zaman çok kırıcı etkiye yol açabiliyor. Örneğin partneriniz kilolu biri ise sen çok şişmansın, obez oldun gibi sözler söylemek yerine spora gidelim mi? Ya da kendimize dikkat etmeliyiz gibi kendinizi partnerinizin yanında hissettirecek cümleler ile zihindeki zayıflama bilincini tetikleyin. Tartışmalarda kusurların söylenmesi hele ki fiziksel özelliklerin kusurlarının anlatılması çok kötü etkiler bırakmaktadır. Kişi sevilmediğini düşünür. Sevilmediğini düşünen bir insan ise o ilişkiyi bitirmek için ilk fırsatı bekler.

Aile Konusu Önemli

Çiftler arasında anne ve babayı suçlayacak şekilde konuşmalar sergilemek ilişkiyi bitiren etmenlerden biridir. Partnerinizin annesi ve babası hoşunuza gitmeyen davranışlarda bulunabilir. Lakin bu çözümü olmayan bir durum değildir. Bunu daha uygun bir yolla çözebilecekken senin annen böyle baban şöyle tarzı cümleler sonrasında partnerinizi kaybedebilirsiniz. Unutmayın ki herkes için anne ve babasının yerini dolduracak kimse yoktur ama sevgilisinin yerini dolduracak biri vardır. İlişkilerde kendinizi vazgeçilmez görmeyin. Bu bahsettiğimiz durumlar partnerler arasında korunduğu zaman bir ilişkinin uzun ömürlü olması kaçınılmaz bir gerçekliktir.

Yorum Yap

Yorum Yap