1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Gün İçinde Sizi Tok Tutacak Besinler

Gün İçinde Sizi Tok Tutacak Besinler

Gün İçinde Sizi Tok Tutacak Besinler

Diyet yapsın ya da yapmasın pek çok insan gün içinde karnının acıkmasını istemez. Açlık durumu bir süre sonra kendisini karın ağrısına dahi dönüştürebilir. Böyle durumlarda gün içinde sizi tok tutacak besinler tüketmek gerekmekte. Özellikle gününün temposu içinde bir şeyler atıştırmaya fırsat bulamayanlar için de bu besinler son derece önem teşkil ediyor.

Nar

Nar tüketmek gün içinde açlık hissetmemenize sebep olacaktır. Hem C vitamini deposudur hem de enerjiyi yükseltme özelliğine sahiptir. Her gün nar tüketmek yerine haftada bir kaç adet nar tüketmek tüm hafta boyunca hem acıkmamanıza sebep olacak hem de doğal bir ilaç olduğundan dolayı hastalanmanızın da önüne geçecektir.

Ceviz ve Fındık

Aşırıya kaçmadığınz sürece ceviz ve fındık tüketmek karnınızın acıkmamasını sağlayacaktır. Gün içinde isterseniz zamana yararak isterseniz bir defa da sadece bir avuç olacak şekilde tüketebilirsiniz. İçeriğinde bulunan B12 sayesinde ceviz ve fındık tam bir enerji deposudur.

Lahana

Gün içinde sizi tok tutacak besinler arasında lahana da bulunuyor. Lahana tok tutması sebebiyle de diyetlerin vazgeçilmez sebzeleri arasındadır. Dolşaımı hızlandırır ve vücuttaki ödemlerin atılmasına katkı sağlar. Yemeklerde bol lahana tüketmeniz kolay kolay acıkmayacağınız anlamına gelir. Ayrıca lahanayı tek başına da atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Kırmızı Et

Öğle yemeklerinde yenecek olan kırmızı et bazen akşam yemeği saatine bazen de daha geç saatlere kadar sizi tok tutabilir. Haftada üç kez birer porsiyon kırmızı et tüketimi genel olarak enerji artmasına sebep olur. Ayrıca sağlık sorunları yaşayanlar için de doğal bir tedavi besinidir. Çalışırken enerjik olması gereken kişiler düzenli olarak kırmızı et tüketirlerse bu durum onlar için herhangi bir sorun olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan “Stresi Ortadan Kaldırmak İçin Tüketilmesi Gereken Gıdalar” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap