İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Güçlü Kadın Olmanın 10 Yolu

Güçlü Kadın Olmanın 10 Yolu

guclu-kadin-ozellikleri

GÜÇLÜ KADIN OLMAK

Ülkemizde güçlü kadın olmak bir yana kadın olmak bile ne kadar zor değil mi? Gülersin bir söylem, giyinirsin bir söylem, bir şey söylersin bir söylem, bir hareket yaparsın bir söylem… Ne yaparsan yap hep karşındaki kişilerin söylemlerindeki kalıba oturtulmaya çalışılır. Ataerkil toplumlarda sıkça görülen bu durumun karşısında en güçlü panzehir hiç şüphesiz güçlü kadın olmaktan geçiyor. Ataerkil toplumlar ne kadar erkek egemenliği yaşasa da güçlü kadın karşısında boyun kıldan ince oluyor. Peki çevremizde ya da sıklıkla iş hayatı içerisinde gördüğümüz güçlü kadınların ortak özellikleri nelerdir? Güçlü kadın profillerini neye borçlular? İşte o ortak özellikler ve noktalar…

GÜÇLÜ KADIN PROFİLİNİN 10 ÖZELLİĞİ

Güçlü kadınlar kendilerini çok iyi bilen kadınlardır. Bu nedenle özgüvenleri tamdır. Nerede ne yapılacağını ve ne gibi sonuçlarla karşılaşacağını iyi bilir. Bu bilginlik kadının daha cesur olmasını sağlar. Unutmayın cesur kadınlar bulundukları ortama hükmetme konusunda oldukça etkilidir. Güçlü kadın olmanın en etkili yollarından biri de iletişimdir. Bunun farkında olan kadın özgüven ve cesur özelliğinin yanına iletişimi de katarak kendilerine geniş bir arkadaş çevresi ve güçlü insanlardan oluşan bir ağ kurarlar. Bir konuda adım atılması gereken bir olay varsa ve bu olay birçok erkek için yapmam ben dediği durumda, olayın ciddiyetine ve gerçekliğine inanmış bir kadının atılganlığı ve tavrı sizi şok içerisinde bırakabilir. Güçlü kadınlar aynı zamanda risk almaktan kaçınmazlar.

Güçlü kadınların en belirgin özelliklerinden biri de duruş ve kişilikleri ile ön plana çıkmasıdır. Kişiliğinden ödün vermeyen yapıları, duruşları, fikirleri ile her ortamda özgürce ifade edebilen güçlü kadınlar ben buradayım demeyi iyi bilir. Güçlü kadın profilinde en önemli ayrıntı ise işleri birbirine karıştırmamasıdır. Özel hayat ile iş hayatı arasındaki farkı bilerek ona göre hareket eden güçlü kadınlar hayatlarında yardıma ihtiyaç duydukları zaman bunu açık bir dille söyleyebilirler. Bu durumun onları güçsüzleştirdiğine inanmazlar. Son olarak güçlü kadınların özellikleri arasında hiç şüphesiz inanç vardır. Kadının narin yapısı bir bahane şeklinde kullanıp kolay durumlara kaçmazlar ve hedefledikleri noktaya varacakları konusunda inançları tamdır.

Yorum Yap

Yorum Yap