İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Evlilikten Korkulur mu ?

Evlilikten Korkulur mu ?

Evlilikten Korkulur mu

Evlilikten korkulur mu sorusuna bir cevap bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Genellikle evlilikten korkulmasının asıl sebebi kişilere yüklenen sorumlulukların artmasıdır. Genç yaşlarda evlilik kavramı çok daha masum olarak görülürken ilerleyen yaşlarda bunun ciddi sorumluluklar getireceği anlaşılır. Erkek biraz şanslıysa evliliğin ne olduğunu arkadaşları teker teker evlenmeye başladığı zaman öğrenmeye başlar. Onları görür ve ona göre hareket eder. Kimi erkek gerçekten sevdiği için bunu pek de umursamaz. Ancak bazıları arkadaşları evlendikçe yalnız kaldığını hisseder işte o zaman evlilik bir zorunluluk haline gelir.

Evlilik konusunda kadınlara çok daha fazla görev düşüyor. Ancak kadınlar bu görevlerin farkında olmuyorlar. Bunun için pek çok kadın evliliği evlendikten sonra tanıyor ve bu tanıma sürecini bir erkekle birlikte geçirdiği için sıklıkla fikir ayrılıkları ve tartışmalar yaşanabiliyor. Erkeğin çekindiği konuların başında da bu geliyor. Evlilik hakkında hiçbir bilgisi olmayan birine evliliğin ne olduğunu öğretmeye çalışıyorsunuz. Bunun için ev işlerinin ucundan tutuyorsunuz, aslında genel olarak kadınların yapmaları gereken işleri erkek yapmaya başlıyor.

Yoksa Kadınlar Akıllı mı?

Bu da bir seçenek. Evlendikten sonra kadının yapması gereken işler eğer bir şekilde erkeğin üzerine yıkılıyorsa bu ya kadının çok akıllı olduğunu ya da erkeğin biraz saf olduğunuzu gösterir. Bu yüzden evlilikten korkulur mu sorusunun cevabı korkmaktan ziyade açık gözlü olmaktır. Evlilikte erkeğin ve kadının yapacağı işler bellidir. Kadının yapması gereken bir işi erkek yapıyor ve kadın bundan övünüyorsa övünme sebebi işi erkek yaptığı için mutlu olması değil, işi erkeğe yaptırdığı için mutlu olmasıdır. Bunun evliliğin ilk zamanlarında belirlenmesi gerekiyor. Her erkeğin bildiği gibi kadınlar erkekleri kullanmaya eğilimlidirler. Bu durum evlilikte bir suiistimale çok kolay bir şekilde dönüşebilir. Bu yüzden evlenecek olan erkeklerin biraz dikkatli olmasında fayda var. Kadınlar sorumluluktan kaçmak adına çocuk yapmayı dahi göze alabilirler.

Bir önceki yazımız olan “Mükemmel Kadını Bulmak” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap