İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Evde Geçirilen Karantina Döneminde Boşanmalar

Evde Geçirilen Karantina Döneminde Boşanmalar

Evde Geçirilen Karantina Döneminde Boşanmalar Artar mı?

Alınan tedbirler neticesinde zorunlu olmadıkça evlerden çıkılmaması tavsiye ediliyor. Pek çok kişi bu kurala uyarken bu durum beraberinde çeşitli aile içi sorunlara da sebep olmakta. Çiftlerin birbirleriyle uzun süre vakit geçirmeleri zaman zaman anlaşamamalarına sebep olmakta. Uzmanlar evde geçirilen karantina döneminde boşanmaların artabileceğine dikkat çeker bu durumun önüne geçilmesi için de çeşitli tavsiyelerde bulunuyorlar.

Birlikte Hareket Edin

Evde geçirilen karantina dönemi boyunca çiftlerin birlikte hareket etmeleri son derece önem taşıyor. Birlikte televizyon izlemek, birlikte yemek yemek hatta birlikte hayal kurmak gerekmekte. Bununla birlikte maddiyattan çok maneviyata önem vererek birbirlerine umut aşılamaları gerekmekte. Çocuk sahibi olan çiftler ise biraz daha dikkatli olmak zorundalar. Belli bir yaşın üzerindeki çocuklar dünyada olup bitenin farkındalar ve bu durumun zor bir durum olduğunu biliyorlar. İşte böylesine zor bir durumda dahi çocukların anne ve babalarını güçlü olarak görüp bu durumla başa çıkabildiklerini görmeleri onlar için de önemli bir öğretidir.

20 Dakikalık Aralar Verin

Sürekli olarak birlikte yaşamanın verdiği gerginlik zaman zaman patlamalara da neden olabilir. Böyle durumlarda çiftlerin sakinleşip sorunları konuşarak ve birbirlerinin gözlerinin içine bakarak çözmeleri gerekmekte. Eğer sorun gittikçe büyüyorsa 20 dakikalık bir ara verdikten sonra olan biteni bir sonuca bağlamak en iyisi olacaktır. Bunun yanında çiftlerin kendilerine ait bir mekanları ve ilgi alanları varsa buralarda yeterli vakit geçirdikten sonra tekrar birlikte hareket etmeleri huzursuzlukların yaşanmasına da engel olacaktır.

Yeni evli çiftler bu durumu bir kazanç haline getirebilirler. Evde geçirilen karantina döneminde yeni evli çiftler birbirlerini daha yakından tanımaları için bir fırsata dönüştürülebilir. İçinde bulunduğumuz durum her zaman yaşanabilecek bir durum olmadığından dolayı çiftler çok daha kısa bir süre içerisinde birbirleri hakkında daha önce bilmedikleri şeyleri öğrenebilirler. Bu durum evliliklerin olgunlaşmasında önemli bir rol oynar.

Bir önceki yazımız olan “Aralıklı Oruç Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap