İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

genc-erkek-olgun-kadin

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

Birçok kez muhabbet ortamında erkeklerin olgun kadınlardan hoşlandığını veya tercihlerinin o yönde olduğunu duymuşsunuzdur. Özellikle genç yaştaki kızlardaki ergenlik ve gençlik döneminde olgun erkek ilgisi, zamanla tersine dönerek erkeğin gençliğinin başlangıç yıllarından itibaren olgun kadına olan ilgisine yönelmektedir. Bunun sebebin ne olduğunu merak ediyor musunuz? Aslında sebebi demek yerine sebepleri demek daha iyi olur. Olgun kadının gösterdiği tepkiler, duruş ve fikirleri erkeğin dünyasına daha yatkın olduğu için diyebiliriz. Peki bu durumlar nedir diye soracak olursanız?

Olgun Kadınlar Özgüven Sahibidirler

Genç kızlarda hayata yeni atılmanın getirdiği bir ürkeklikten dolayı birçok konuda özgüvenlerinin yetersiz olması durumu görülmektedir. Erkeğin biyolojik yapısı ise güçlü ve erktir. Bu nedenle özgüven ve lider vasıfları taşıyan karakterler sadece erkeğe hitap edebilir. Olgun kadınlar yılların verdiği tecrübe ve yaşanmışlıklar nedeniyle özgüven kırıcı durumları atlatmış kendilerine saygı duymaları sebebiyle erkekleri etkilemesi daha kolaydır.

Ne İstedikleri Konusunda Kararsız Değiller

Belirli bir görmüş geçirmişliğin ardında karakteri tam anlamıyla oturan olgun kadınlar bir ilişkide ne aradıklarını ve ne istedikleri net bir şekilde karşı tarafa yansıtabilmektedir. Kararların net ve direkt olması erkek için etkileyici ve kadını ulaşılmaz kılmaktadır. Bu nedenle ciddi ya da daha eğlenceli zamanlar için olgun kadının ne istediğini bilmesi erkeğin iç dünyasını cezbetmektedir.

Tecrübe İlhamın Kaynağıdır

Olgun kadınlardaki tecrübe seviyesi her erkeğin ihtiyaç duyduğu seviyeden fazladır. Bu nedenle erkekler bir şeyler katacağı kadınlar yerine kendilerine bir şey katan kadınlarla birlikte olmanın kendi gelişimlerinin daha hızlı ve daha yararlı olacağına inanırlar. Bu nedenle tecrübe konusunda genç kızlara daha fazla birikime sahip olan olgun kadınlar erkekler için cezbedici bir özelliğe sahiptir.

Şefkat Genç Kızların Değil Olgun Kadınların Elinde

Birçok erkek gençliğinde ve çocukluğunda hayatın zorluğundan dolayı çeşitli travmalara maruz kalabilir. Kadının ise biyolojik yapısı onu sürekli şefkatli ve merhametli bir yapıya sahip kılar. Bu nedenden ötürü genç erkekler şefkat ve merhamet arayışını olgun kadın tercihleri ile dindirmeye çalışmaktadır. Genç kızların bu konuda herhangi bir katkı sağlayamayacağını düşünürler.

Yorum Yap

Yorum Yap