1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Coronavirüs Salgını Ne Zaman Bitecek?

Coronavirüs Salgını Ne Zaman Bitecek?

Coronavirüs Salgını Ne Zaman Bitecek

Yaklaşık olarak 3 aydan biraz uzun bir süredir Coronavirüs dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan virüs özellikle ülkemizin de içinde bulunduğu bazı Avrupa ülkelerinde etkisini yeni yeni göstermeye başladı. Bununla birlikte en yaygın şekilde ise İtalya’da görüldü. Bütün bu geçen süre zarfında insanların en çok merak ettikleri soru coronavirüs salgını ne zaman bitecek oluyor.

Coronavirüs Bitiyor mu?

Bununla ilgili gelen ilk bilgiler virüsün ortaya çıktığı ve yayılmaya başladığı yer olan Çin’de ölümlerin artık yok denecek kadar azaldığı yönünde. Çin’in bunun için büyük bir özveri ile çalıştığını biliyoruz. Virüsün ilk görülmeye başladığı günden bu yana hemen hemen Çin’deki her türlü faaliyetler durdurulmuş durumda. Basit bir düşünceyle Çin’de virüsün ortaya çıkmasından yaklaşık olarak 2 ay sonra virüs Avrupa’da ortaya çıktı. Şimdi ise Çin’de virüsün kontrol altına alındığını düşünürsek Avrupa kıtasında virüsün ortadan kalkması için en az iki aylık bir süre daha gerekmekte. Bu açıdan bakıldığında daha pek çok Avrupa ülkesinde virüsün zararları tepe noktasına ulaşmış değil.

Coronavirüs Bittikten Sonra Ne Olacak?

Şu an için kimse işin bu tarafını pek düşünmüyor. Çünkü hemen hemen bütün dünya ülkeleri ilk aşamada virüsün ortadan kaldırılması için çalışıyorlar. Coronavirüs salgını ne zaman bitecek sorusu kadar virüsün etkileri tamamen ortadan kaybolduktan sonra insanların normal hayatlarına dönüşleri ne kadarlık bir süre alacak sorusu da önem taşıyor. Çünkü ölümler durmuş olsa da bir tedirginlik havası hala hakim olacak. Bununla birlikte bilinmeyen taşıyıcılar aramızda olmaya devam edecek. Belki bu taşıyıcılardan bir tanesi de biz olacağız. Bütün bunların ışığında değerlendirildiğinde virüsün etkileri bir süre daha insan psikoloji üzerinde olumsuzluklar yaratmaya devam edecek. Özellikle ikili temas hallerinde insanların akıllarına hemen virüs çağrışım yapacak. Bu da normal hayata dönüşü biraz zorlaştıracak.

Bir önceki yazımız olan “Kolay Kilo Alıp Zor Kilo Vermek” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap