İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım ?

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım ?

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım

Bu soru insanların aklını kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesi. Bir kadının, kendisini sevip sevmediği bir erkek için hayati önem taşıyan konulardan bir tanesi. Beni sevdiğini nasıl anlarım sorusu cevap bulunamayınca erkeği ölüme kadar götürebilecek kadar önemli. Çünkü işin ucunda platonik bir aşk ve sevgisine karşılık bulamayan erkekler var. Kadınlarda ise bu durum bu kadar ağır yaşanmıyor.

İlk önce şunu unutmamak gerekir ki, sevgi fedakarlıktır. Karşınızdaki insanın sizin için ne fedakarlıklar yaptığını düşünerek işe başlayabilirsiniz. Buna karşı cins de dahil. Sizi duygusal anlamda sevip sevmediğini düşünmeden önce sizi insan olarak gerçekten sevip sevmediğini öğrenmeniz gerekiyor. Bunu da sizin için yaptığı fedakarlıklardan anlayabilirsiniz. Gerçi günümüzde ikili ilişkilerde fedakarlıkları hep erkekler yapıyor ama bazı kadınların da bu konuda hakkını yememek gerek. Eğer hoşlandığınız kişinin sizin için yeterince fedakârlık yaptığını gözlemleyebiliyorsanız o zaman ikinci aşama olan duygusal bir ilişki içi adım atabilirsiniz demektir. Beni sevdiğini nasıl anlarım sorusunun ilk aşamasını bu şekilde geçmiş olursunuz.

Fedakarlık Yapmak

Birisi sizi insan olarak seviyorsa duygusal olarak da sevmemesi için hiçbir sorun yok demektir. Onun için ilk başta size yaptığı fedakarlıklar olup olmadığını anlamak gerek. Bu ilk aşama aynı zamanda da bir teyit ve ikinci aşamaya geçiş için mutlaka olması gereken. Eğer duygusal anlamda bir şeyler yaşamak istediğiniz kişi sizin için fedakarlıkta bulunmuyorsa, sizin yaptığınız fedakarlıklar havada kalıyorsa o zaman yapacak pek de bir şey yok demek. İkinci aşamaya geçmenizin de bir anlamı olmayacaktır.

Görüldüğü gibi sevildiğinizi anlamak iki aşamalı. İlk aşama fedakârlık. Bunun olmadığını düşünüyorsanız veya tam tersi fedakârlık hep sizin tarafınızdan yapılıyorsa ikinci aşamaya geçmeye gerek yok. Bu fedakarlıklar çok küçük şeyler de olabilir. En azından sizi düşündüğünü anlamanıza yeterli olacak şeyler.

Yorum Yap

Yorum Yap