İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Diyet
 3. 4 Ayda Zayıflama Mümkün müdür?

4 Ayda Zayıflama Mümkün müdür?

4-ayda-zayiflama

Zayıf olmak aşırı olmadığı müddetçe, sağlıklı olmayı sağlar. Aynı zamanda görüntü bakımından da tarz ve klas bir görünüme sahip olmak anlamına gelir. Zayıflamak uğruna birçok diyet uygulandığı görülmekte ve bu diyetin yararının görülmesinde spor yapmanın önemli olduğu da bilinmektedir. Öncelikle şunu söylemekte yarar var. Diyet yapmak isteyenlerin bir süre belirlemesi diyette yapılan bir yanlışı oluşturur. Bu nedenle 4 ayda zayıflama mümkün müdür? Sorusunu olumlu olarak cevaplasak da yanlış olduğunu söyleyebilmekteyiz. 4 ayda sağlıklı bir beslenme şekliyle diyet yapmak gerekmeden bile zayıflamak mümkündür.

4 Ayda Nasıl Zayıflanır?

Beslenme programınızı düzenlediğinizde idealinizdeki kilonuza ulaşmanız çok da zor olmayacaktır. Gün içinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün tüketmeyi ihmal etmemek, mutlaka kilo vermeyi sağlayacaktır. Ara öğünlerde tüketeceğiniz meyve ya da yoğurt süt tarzı besinler ana öğünlerde tıka basa yemek yemenize engel olacaktır. Aynı zamanda;

 • Sabah aç karna bir su bardağı ılık su içmek,
 • Sabah aç karna bir çorba kaşığı sızma zeytinyağı içmek,
 • Sabah ve akşam yemeklerinden sonra yarım saatlik yürüyüş yapmak,
 • Akşam saat 18.00’den sonra meyve, su ve ayran dışında birşey yememek ve içmemek

Kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Zayıflamak İçin Meyve Önerileri

Kilo vermenize yardımcı olan en özel besinlerden biri kayısıdır. Kayısıyı kuru ya da meyve olarak ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz. Dilerseniz kayısıyı, salatalarınıza doğrayarak ara ve ana öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

Kayısı suyu da kilo vermede yardımcı olan bir içecektir. Kayısı suyunu evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Püre olarak kullanabileceğiniz kayısıyı, yoğurdun içine katarak da tok tutucu bir öğün haline getirebilirsiniz. Ayrıca kuru incir, badem ve erik de zayıflamada etkili olan kuru yemiş grubuna girmektedir.

Zayıflamak İçin İçecek Önerileri

Zayıflamak için diyetisyenlerce açıklanan bir mucize sudur. Su yağ yakıcı, ödem attırıcı, metabolizmayı düzenleyici ve vücuda enerji verici yapısıyla kilo vermek isteyenlerin bol içmesi gereken bir mineraldir. Gün içinde 2 buçuk 3 litre içilmesi gereken su, vücuda giren besinlerin hızlı yakılmasını sağladığı gibi, vücutta yerleşik olan yağın yakılmasını da sağlamaktadır. Suyun yanı sıra;

 • Light yoğurttan hazırlanmış olan ayran,
 • Ev yoğurduyla hazırlanmış olan ayran,
 • Maden suyu,
 • Kefir,
 • İçerisine tarçın eklenmiş olan süt

(bir su bardağı tek kesme şekerli)

Olacak şekilde tüketilmelidir. Süt yalnızca gün içinde bir bardak içilmelidir. Vücutta kafein miktarını artıran ve bağırsakları sıkıştıran kahve tarzı içeceklerin tüketimi zayıflamak isteyenlerin tercih etmemesi gereken içecek grubuna girmektedir.

Zayıflamak İçin Bitki Çayları

Bitki çayı kullanmak kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerdendir. Bu çaylar antioksidan ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda idrar söktürücü özelliği bulunan çayların gün içinde en fazla 3 kere tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

 • Kekik çayı,
 • Ada çayı,
 • Yeşil Çay,
 • Limonlu çay,
 • Zencefilli, kekikli, karahindibalı çay

Zayıflamak için birebir olan çaylardır. Besin kısıtı yapmadan yalnızca bu çayları kullanarak da 4 ay içinde kilo vermeniz mümkündür.

Zayıflamada Mucizevi Etki Gösteren Meyve

Zayıflamak isteyenlere mucizevî etki gösteren bir diğer bitki hiç şüphesiz limondur. Limonlu çay, limonlu salata, limonlu çorba gibi tüketim alışkanlıkları kısa sürede vücutta yerleşik olan ödemin atılmasını sağlamaktadır.

Zeytinyağlı yemeklerin, salataların, çayların ve hatta yoğurdun dahi içine limon suyu eklemek kilo vermek için büyük katkı sağlar. 4 ay içinde kilo vermek için bu uygulamaları yapmak hiç de zor değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap